ParkingLotnisko

Meteory – Mykeny – Epidavros – Nafplio – Ateny – Saloniki – Budapeszt

Wiek uczestników 14 – 18 lat

Znalezione obrazy dla zapytania Flisvos***& Flisvos Royal****

PELOPONEZ - usytuowany na południu, malowniczy półwysep, a właściwie od przekopania Kanału Korynckiego wyspa, kryje niemal wszystko co najlepsze w Grecji.

TOLO - turystyczna miejscowość położona ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę. Więcej informacji na stronie: Tolo ; Tolo-guide.

DZIEŃ 1

Wyjazd z Rzeszowa godz.11.00 Centrum Handlowe Nowy Świat ul. Krakowska 20. Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu. Przejazd przez Słowację i Węgry. Nocny przejazd przez Serbię i Macedonię.

DZIEŃ 2

Przyjazd do Grecji w godzinach popołudniowo-wieczornych, zakwaterowanie w hotelu tranzytowym  **/*** na Riwierze Olimpijskiej (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do wiszących klasztorów Meteora „zawieszonych” na szczytach niedostępnych niegdyś skał – zwiedzanie jednego lub dwóch monastyrów (bilety dodatkowo płatne  – 4 euro/klasztor). Przejazd  do miejscowości Tolo na Peloponezie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3-9  Pobyt na Peloponezie 7 dni – 6 nocy

- wycieczka autokarowa do Nafplio -pierwszej stolicy odrodzonej Grecji z fortyfikacjami, mury obronne, twierdza Palamidi (bilety wstępu dla osób powyżej 18 lat – 8€)

-  wycieczka piesza na punkt widokowy Asini

- kąpiele na plaży oraz w hotelowym basenie

- gry i zabawy sportowe, konkurs wiedzy o Grecji

Wycieczki fakultatywne:

- wycieczka „Argolida” - zwiedzanie „skarbów” Półwyspu Peloponeskiego: Mykeny (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, twierdza Mykeńska, groby szybowe i kopułowe, Grób Agamemnona). Epidauros (najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką) – cena 30€ dla osób do 18 roku życia  (50€ dla osób pełnoletnich) wycieczka realizowana przy grupie minimum 25 osób.

- rejsy statkiem - 8-10€

- dyskoteki – bilet za 1 wejście 3-5€

DZIEŃ 9

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Bardzo wczesny wyjazd z Tolo. Przejazd do stolicy Grecji- zwiedzanie Aten, objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, antyczne budowle na Akropolu (Świątynia Nike, Partenon, Erechejon), Plaka, Stadion Olimpijski z zewnątrz, Plac Omonia. Bilety na Akropol  płatne dla osób powyżej 18 lat (ok. 20€). Przejazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu **/*** (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Salonik. Zwiedzanie: główna ulica miasta - Odos Egnatia, gdzie przeplatają się zabytki greckie i  rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, Biała Wieża - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego. Przejazd nocny przez Macedonię i Serbię na Węgry.

DZIEŃ 11

Przyjazd do Budapesztu (przerwa w podróży 9h), zwiedzanie Pomnik Millenium, Wzgórze Zamkowe, Kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka, pobyt w kompleksie basenów termalnych na wyspie Św. Małgorzaty - bilety dodatkowo płatne ok 2500 HUF (ok 40 zł) W godzinach wieczornych wyjazd  z Budapesztu, przejazd nocny.

DZIEŃ 12

Powrót do Polski ok. godz. 6.00

ZAKWATEROWANIE:

Kompleks hotelowy Flisvos***& Flisvos Royal****, położony bezpośrednio przy morzu 150 m od pięknej, piaszczystej plaży (główna plaża). Kompleks składa się z 2 budynków położonych obok siebie (przejście przez ulicę). Grupa będzie zakwaterowana w części Flisvos ***. Do dyspozycji gości  recepcja, restauracja, kawiarnia. Basen z leżakami w części Royal Flisvos.
Pokoje: przestronne, wygodne 3,4 - os. (w pokojach 4 osobowych możliwe łóżko piętrowe) z widokiem na
miasto lub góry. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją i balkonem.

Tolo: 3 posiłki dziennie śniadania bufet, lunch i obiadokolacja serwowane). Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja  w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. W Tolo do obiadów i kolacji jest podawana woda. W trakcie przejazdu wyżywienie wg programu.

TRANSPORT:

autokar (wyposażenie: WC, barek, TV-video, klimatyzacja). Wyjazdy wg rozkładu jazdy.

Cena przy rezerwacji do 31.03.19

Cena przy rezerwacji do 30.04.19

standard

GRA1

08.07 - 19.07.19

GRA2

23.07 - 03.08.19

GRA3

07.08 - 18.08.19

Gwarancja pokoju 2 osobowego

+180 zł/os

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

+ 65 zł /os

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji + CP

+ 125 zł/os

Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut

+ 80 zł/os

Cena obejmuje: Przejazd autokarem,  8 noclegów w Grecji (2 tranzytowe,6 noclegów w Tolo), wyżywienie wg programu, ubezpieczenie zagraniczne AXA - KL (20 000€ z chorobami przewlekłymi w cenie), NW (3 000), bagaż (250), opiekę pedagogiczną, opiekę pilota-przewodnika, podatek VAT, obowiązkową dopłatę do funduszu gwarancyjnego w wysokości 10 zł.

Cena nie obejmuje: dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, przewodnika w Atenach oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na realizację programu należy przeznaczyć 45€ (opłata obligatoryjna)

UWAGI:Zalecane minimalne kieszonkowe ok. 60€ + program fakultatywny (dla chętnych).

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY

Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach granicznych. Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości za odp. dopłatą – szczegółowe informacje w biurze.