Rano wyjazd z Rzeszowa. Po drodze zwiedzanie Grabarki - "Prawosławana Częstochowa"- miejsce kultu, przejazd do Studzieniczej - miejsca odpoczynku Papieża Jana Pawła II, Pomnik Papieża, kościółek- możliwość rejsu statkiem ze Studzienicznej do Augustowa. Przejazd na  obiadokolację i nocleg.

Śniadanie. Przejazd  do  Trok. Zwiedzanie - zamek nawodny-warowny Księcia Witolda - na jeziorze Galve. Jedyny w Europie zamek obronny na wyspie. Degustacja dań regionalnych kuchni karaimskiej -  kibinów ( za odpłatnością). Przejazd do Wilna. Zwiedzanie  Cmentarza na Rossie największego i najpiękniejszego cmentarza polskiego na Rossie- najstarszego cmentarza wileńskiego z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca u jej stóp, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla Ojczyzny. Obiadokolacja. Nocleg.

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna: Ostra Brama z Kościołem Św. Teresy, Uniwersytet (studiował tu Mickiewicz), Rynek i kościół Św. Jana, kościoły: Św. Anny, Św. Ducha, Piotra i Pawła, katedra z grobowcami królewskimi Pomnik A.Mickiewicza, Klasztor bazylianów z celą Konrada. Przejazd na obiadokolację do Polski w pobliżu granicy. Nocleg. katedra wileńska z kaplicą i relikwiami św.Kazimierza, podziemia katedry z grobami Elżbiety Habsburżanki, Aleksandra Jagiellończyka i Barbary Radziwiłłówny,  klasztor bazylianów wraz cerkwią Świętej Trójcy oraz Celą Konrada. Przejazd do Augustowa. Obiadokolacja. Nocleg.

Śniadanie. Wyjazd i powrót do Rzeszowa. Po drodze zwiedzanie Tykocin- Muzeum Kultury Żydowskiej we wnętrzach Wielkiej Synagogi z XVIIw., Dom Talmutyczny z XVIIIw. Zakończenie wycieczki ok.21.00

Terminy :  do ustalenia

Cena     od   582 zł

• autokar zachodni, parkingi