WŁOCHY - RIMINI

obóz młodzieżowy 14 – 19 lat

RIMINInadmorskie miasteczko, największe kąpielisko włoskie nad Adriatykiem. Szeroka, piaszczysta, z dobrą infrastrukturą plaża jest podstawowym atutem wybrzeża Rimini. W mieście na turystów czeka mnóstwo atrakcji: Aquapark, kluby, dyskoteki, lunaparki, sklepiki.

Hotel TAMANCO 3* – obiekt położony ok. 350 m od plaży w Rivazzurra di Rimini. Zakwaterowanie w pokojach 3, 4 i 5-osobowych (możliwe łóżka piętrowe) z łazienkami i balkonami oraz klimatyzacją czasową, włączaną na kilka godzin dziennie. Na terenie hotelu: świetlica z TV, restauracja oraz taras rekreacyjny z leżakami do opalania i jacuzzi (dodatkowo płatne). W okolicy hotelu kilka dyskotek (wstęp od 15 lat, płatny ok. 10-35 EUR/wejście).

Trzy posiłki dziennie – śniadanie, dwudaniowy obiad, dwudaniowa kolacja (kuchnia włoska). Pierwszy posiłek kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie w dniu wyjazdu oraz suchy prowiant na drogę powrotną (turnusy I-IV).
Pierwszy posiłek kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek obiadokolacja w dniu wyjazdu z Wenecji (turnus V).

Transport: autokarem klasy LUX.

1 DZIEŃ
Wyjazd z Krakowa w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 DZIEŃ
W godzinach popołudniowych przyjazd do Rimini, zakwaterowanie w Hotelu TAMANCO 3*, kolacja, nocleg.

3-9 DZIEŃ
Wypoczynek w Rimini (łącznie 8 noclegów).

Realizacja programu:
- wycieczka autokarowa do jednego z najmniejszych państw świata - SAN MARINO, położonego na wzgórzu Monte Titano, słynącego z przepięknej starówki, ogromnego zamku i faktu, iż jest najstarszą republiką świata, ponadto: dla chętnych wycieczka piesza do Mariny, kąpiele w morzu pod opieką ratownika (korzystamy z plaży publicznej), zajęcia sportowe i rekreacyjne, siatkówka plażowa, piłka nożna, konkursy, gry, dyskoteki w klubach młodzieżowych (od 15 lat, płatne ok. 10-35 EUR /wejście), dla chętnych udział w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych, realizowanych przez lokalnego kontrahenta).

10 DZIEŃ
Wykwaterowanie z pokoi po śniadaniu. Przejazd do PADWY, wizyta w Bazylice św. Antoniego, następnie spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy do Polski.

11 DZIEŃ
Powrót do Krakowa w godzinach porannych.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

RZYM / WATYKAN – wycieczka całodniowa! Wyjazd we wczesnych godzinach porannych i powrót ok. godz. 21.00 (suchy prowiant na drogę). Zwiedzanie: Plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II, historyczna część Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie. Cena ok. 70 EUR + własne wydatki.

MIRABILANDIA – park rozrywki. Największa kolejka górska Europy KATUN z podwieszonymi wagonikami, dwie wieże „Space Drop” i „Space Shot” – jedna katapultująca turystów na wysokość 60 metrów, druga symulująca upadek z tej wysokości wyhamowany ok. 3 metry przed ziemią, gry i zabawy, występy kaskaderskie „Szkoły policyjnej”, kino trójwymiarowe, akrobatyczne skoki do wody, różnego rodzaju karuzele jak również wodospad Niagara. Wszystkie w/w atrakcje są wliczone w cenę biletu wstępu. Wyjazd do Mirabilandii po obiedzie lub po śniadaniu (kolacja lub obiad w formie suchego prowiantu). Cena ok. 38 EUR + własne wydatki.

AQUAFAN – jeden z największych parków wodnych w Europie. Olbrzymi basen (2.800 m²) imitujący fale morskie, otoczony parasolami z leżakami, największe zjeżdżalnie wodne Włoch: Kamikadze, Twistery, dyskoteka w pianie, doskonali animatorzy, aerobik w wodzie… W/w atrakcje są wliczone w cenę biletu wstępu. Pobyt całodniowy. Cena ok. 30 EUR + własne wydatki.

WENECJA – w programie: przepłynięcie do historycznego centrum Wenecji – zwiedzanie: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa, Ponte Rialto – najpiękniejszy spośród 400 weneckich mostów. Cena ok. 60 EUR + własne wydatki.

Wycieczki realizowane przy min. 10 uczestnikach.

!!! WAŻNE INFORMACJE !!!

• prosimy o zabranie ważnego (min. 3 miesiące od daty powrotu) paszportu lub dowodu osobistego,
  • na terenie hotelu zbierana jest obowiązkowa kaucja zwrotna w wysokości 15 EUR/os.,
  • osoby powyżej 14-tego roku życia zobowiązane są do zapłaty taksy turystycznej w wysokości 16 EUR/pobyt,
  • należy posiadać kwotę 10 EUR/os. na realizację wycieczek do San Marino i Padwy

05.07 – 15.07.2021

13.07 – 23.07.2021

21.07 - 31.07.2021

29.07 - 08.08.2021

CENA OBEJMUJE:

- transport autokarem klasy LUX; 8 noclegów w pokojach z łazienkami; wyżywienie: 3x dziennie; suchy prowiant na drogę powrotną; opiekę pilota, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ratownika, włoską opiekę medyczną; ubezpieczenie NNW 15.000 zł, KL 30.000 EUR i bagaż, obowiązkowa składa na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,

CENA NIE ZAWIERA:

- ceny wycieczek fakultatywnych,
- taksy turystycznej w wysokości 16 EUR/pobyt (osoby powyżej 14 roku życia), obowiązkowej dopłaty 10 EUR/os. do realizacji wycieczek do San Marino i Padwy

Uwagi: Zakwaterowanie w hotelu od godz. 14.00, wykwaterowanie ok. godz. 8.00. Turnus rozpoczyna się obiadem a kończy śniadaniem + suchy prowiant. Suchy prowiant (2 bułki, owoc, 2 butelki wody 0,5 l, wafelek, rogal 7days). Pieniądze za kaucję zwrotną, opłatę klimatyczną i Mirabilandię zbierane są w autokarze. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości lub paszportu ważnego minimum pół roku. Proponowane kieszonkowe ok. 100 EUR + opłaty za wybrane wycieczki fakultatywne. Wycieczki realizowane przy min. 15 osobach. W drodze na opłacenie posiłków oraz toaletę przydatne drobne pieniądze. Koniecznie zabrać nakrycie głowy, krem z filtrem UV, ręcznik i obuwie plażowe. Obowiązkowa karta EKUZ.